| Thread Size | M20 |
| Maximum Cable Diameter | 9mm |
| Minimum Cable Diameter | 4mm |
| Material | Nylon |
| Colour | Black |
| IP Rating | IP68 |
| Locknut Included | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -60°C |
| Standards Met | UL 94 V-2 |
£2.50 excl. VAT
9 in stock (can be backordered)
FESU1040 Black Nylon Cable Gland M20 Thread 4mm-9mm IP68
669-4660
FESU1040 Black Nylon Cable Gland M20 Thread 4mm-9mm IP68
You may also be interested in
£2.00 excl. VAT
6 in stock
£2.50 excl. VAT
4 in stock (can be backordered)
£5.00 excl. VAT
18 in stock (can be backordered)
Recently Viewed Products